Поштоване колеге и драги млади ствараоци,
Захваљујемо вам, у име Удружења, на изузетно великом броју послатих радова.
Pебуличко такмичење ученичког ликовног стваралаштва је традиционална манифестација коју организује Удружење ликовних педагога Србије у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја. Конкурс је расписан у ,, Просветном прегледу“ у децембру 2023.године и био је отворен до 30. априла 2023.године. У том периоду достављено је 2260 радова из основних школа, средњих стручних школа, гимназија и уметничких школа. Управни одбор удружења је именовао радну групу-жири за избор радова и признања за ученике и наставнике. Трочлани жири су чиниле Маја Боснар, доктор методичко дидактичких наука-методике ликовне културе и магистар графике (председник), Милена Стефановић-професор ликовне културе (члан) и Гордана Иветић – дипломирани сликар(члан).
У периоду од 12. до 20. маја жири је прегледао приспеле радове у просторијама Педагошког музеја, извршио избор наставника, школа и ученика којима треба доделити одговарајућа признања за успешан рад.
Дакле, званично вам представљамо листу признања Републичког такмичење ученичког ликовног стваралаштва за школску 2022/23. Годину и честитамо свима!
Са радошћу Вас очекујемо на свечаном отварању изложбе и свечаној додели награда,који ће се одржати у суботу 10. Јуна 2023. године, са почетком у 13 часова, у галерији Педагошког музеја у Узун Мирковој 14.
Срдачан поздрав и срећан наставак рада у следећој школској години!
Потпредседник Удружења ликовних педагога Србије
Здравко Милинковић
НАГРАДЕ
Заслужни ликовни педагог:
Наташа Јовановић, Шабац
Признање за дугогодишње унапређивање наставе ликовне културе:
Емилија Грубанов Мартинек, Суботица
Синиша Попов, Стара Пазова
КОЛЕКЦИЈЕ
ОШ“БОШКО ПАЛКОВЉЕВИЋ ПИНКИ“ Стара Пазова, Ликовни педагог: Ивана Керкез
ПРВА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА, Београд, Ликовни педагог: Марина Чудов
ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ
1.МЕСТО
Јаков Поповић 6 год
Ликовни педагог: Мерима Јовановић
ППУ„Киндергарден“
Београд
2.МЕСТО
Ирина Герић 5 година
Ликовни педагог: Ирена Јовановић
ЛР“Ирија.арт“
Београд
3.МЕСТО
Мина Врндић 6 год
Ликовни педагог: Мерима Јовановић
ППУ„Киндергарден“
Београд
РАЗРЕДНА НАСТАВА
1.МЕСТО
Марк Нађ Куњи 1.разред
Ликовни педагог: Емилија Грубанов Мартинек
ОшШ,,Јован Јовановић Змај”
Суботица
2.МЕСТО
Данило Џувер 10 год
Ликовна култура: Биљана Бајчетић
ОШ“20.октобар“
Сивац
3.МЕСТО
Теодор Црнобрња 4/5
Ликовни педагог: Велинка Милетић
ОШ“Растко Немањић- Свети Сава“
Нова Пазова
ПРЕДМЕТНА НАСТАВА
СЛИКЕ
1.МЕСТО
Јана Стојановић V/4
Ликовни педагог: Ивана Маџаревић
ОШ“Раско Немањић -Свети Сава“
Нова Пазова
2.МЕСТО
Ема Петровић 7/3
ОШ“Бошко Палковљевић Пинки“
Ликовни педагог: Живка Сувић
Сремска Митровица
3.МЕСТО
Теодора Боснић 6/2
Ликовни педагог: Весна Вулета
ОШ“Посавски партизани“
Обреновац
ЦРТЕЖИ
1.МЕСТО
Милутин Душановић 5. разред-6 радова
Ликовни педагог:Жељко Бранковић
ОШ“Бата Булић“
Петровац на Млави
2.МЕСТО
Софија Жикић 7/2
Ликовни педагог: Јовановић Силвија
ОШ“Вук Караџић“
Неготин
3.МЕСТО
Вук Воркапић 7/1
Ликовни педагог: Хајналка Гуљаш
ОШ“Жарко Зрењанин“
Зрењанин
СКУЛПТУРЕ
1.МЕСТО
Марија Милетић 8/1
ОШ“Попински борци“
Ликовни педагог: Владимир Иванчевић
Врњачка Бања
2.МЕСТО
Ирина Штимац 8/3
ОШ“Дринка Павловић“
Београд
Ликовни педагог: Лола Лукић
3.МЕСТО
Дарија Стојисављевић 4/1
ОШ“Радојка Лакић“
Београд
Ликовни педагог:Снежана Алексић
ГИМНАЗИЈЕ
ФОТОГРАФИЈЕ
1.МЕСТО
Јована Секулић 3 раз
Ликовни педагог: Александра Кутузов Антић
Митровачка гимназија
Сремска Митровица
2.МЕСТО
Милица Ђурђевић 2д
Ликовни педагог: Софија Милошевић
Гимназија “Бранко Радичевић”
Стара Пазова
3.МЕСТО
Исидора Костић 17 год
Ликовни педагог: Тања Павловић Панов
Гимназија Велика Плана
Велика Плана
ЦРТЕЖ
1.МЕСТО
Ирина Петковић 17 год
Ликовни педагог: Игор Савићевић
Сенћанска гимназија
Сента
2.МЕСТО
Магдалена Лазовић 16 година
Ликовни педагог: Биљана Марковић Крагуљац
Гиназија Врњачка Бања
Врњачка Бања
3.МЕСТО
Ива Зековић 2б
Ликовни педагог: Софија Милошевић
Гимназија “Бранко Радичевић”
Стара Пазова
СЛИКЕ
1.МЕСТО
Миа Тешевкић 3/6
Ликовни педагог: Александра Кутузов Антић
Митровачка гимназија
Сремска Митровица
2.МЕСТО
Душица Филиповић 4/б
Ликовни педагог: Негосава Павловић
Гимназија „Јосиф Панчић“
Бајина Башта
3.МЕСТО
Ана Јоксимовић 18 год
Ликовни педагог: Филип Трнавац
Гимназија „Таковски устанак“
Горњи Милановац
СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ
СЛИКА
1.МЕСТО
Јелица Јанковић 1/2
Ликовни педагог: Гордана Иветић
Зуботехничка школа
Београд
2.МЕСТО
Данијела Мијатов 17 год
Ликовни педагог: Игор Савићевић
Гимназија и стручна школа „Доситеј Обрадовић“
Нови Кнежевац
3.МЕСТО
Хелена Марковић 1/3
Ликовни педагог: Ирена Јовановић
Школа за дизајн текстила
Београд
ДИЗАЈН
1.МЕСТО
Јелена Пишчевић 2/2
Ликовни педагог: Ирена Јовановић
Школа за дизајн текстила
Београд
2.МЕСТО
Андријана Тодоровић 17 година
Ликовни педагог: Марина Богдановић
Школа за дизајн текстила
Београд
3.МЕСТО
Тамара Сердар 3/2
Ликовни педагог: Ирена Јовановић
Школа за дизајн текстила
Београд
УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ
СЛИКА
1.МЕСТО
Лена Глигорић 17 година
Ликовни педагог: Младен Пантелић
Школа примењених уметности
Шабац
2.МЕСТО
Андреа Бугарчић 18 година
Ликовни педагог: Младен Пантелић
Школа примењених уметности
Шабац
3.МЕСТО
Теодора Јовановић 16 година
Ликовни педагог: Младен Пантелић
Школа примењених уметности
Шабац
ЦРТЕЖ
1.МЕСТО
Теодора Јовановић 16 година
Ликовни педагог: Младен Пантелић
Школа примењених уметности
Шабац
2.МЕСТО
Ана Арсеновић 16 година-3 ликовна рада
Ликовни педагог: Младен Пантелић
Школа примењених уметности
Шабац
3.МЕСТО
Ана Ђурић 18 год
Ликовни педагог: Александра Хорват
Школа примењених уметности
Шабац
ГРАФИКА
1.МЕСТО
Лука Војновић 16 година
Ликовни педагог: Наташа Јовановић
Школа примењених уметности
Шабац
2.МЕСТО
Лазар Радивојевић 16 година
Ликовни педагог: Наташа Јовановић
Школа примењених уметности
Шабац
3.МЕСТО
Матија Перић 16 год
Ликовни педагог: Наташа Јовановић
Школа примењених уметности
Шабац
ФОТОГРАФИЈА
1.МЕСТО
Никола Ковачевић 18 година
Ликовни педагог:Михаило Симовић
Школа примењених уметности
Шабац
2.МЕСТО
Андреа Бугарчић 18 година
Ликовни педагог:Михаило Симовић
3.МЕСТО
Петар Петровић 16 година
Ликовни педагог:Михаило Симовић
Школа примењених уметности
Шабац
КАЛИГРАФИЈА
1.МЕСТО
Ена Живановић 15 година
Ликовни педагог: Наташа Јовановић
Школа примењених уметности
Шабац
2.МЕСТО
Александра Недељковић 17 година
Ликовни педагог: Наташа Јовановић
Школа примењених уметности
Шабац
3.МЕСТО
Тамара Савић 15 година
Ликовни педагог: Наташа Jовановић
Школа примењених уметности
Шабац