Смотре

 

Поштоване колеге и драги млади ствараоци,

Захваљујемо вам, у име Удружења, на изузетно великом броју послатих радова.

Конкурс за Републичко такмичење ученичког ликовног стваралаштва  је расписан у „Просветном Прегледу“ 24.12.2022. године и био је отворен до 30.априла 2022. Достављено је 2566 радова из основних средњих стручних, гимназија и уметничких школа. Управни одбор Удружења ликовних педагога Србије именовао је радну групу-жири за избор радова и признања за ученике и наставнике, који чине: Исидора Кораћ-доктор методике ликовне културе (председник), Ђорђе Аралица- доктор уметности, академски вајар (члан) и Милена Стефановић-професор ликовне културе (члан)

У периоду од 16. до 30 маја жири је прегледао приспеле радове у просторијама Педагошког музеја извршио избор наставника, школа и ученика којима треба доделити одговарајућа признања за успешан рад.

Дакле, званично вам представљамо листу признања Републичког  такмичење ученичког ликовног стваралаштва за школску 2021/22. Годину и честитамо свима!

 Срдачан поздрав и срећан наставак рада у следећој школској години!

Потпредседник Удружења ликовних педагога Србије

Здравко Милинковић

НАГРАДЕ

Заслужни ликовни педагог:

Младен Пантелић, Шабац

Признање за дугогодишње унапређивање наставе ликовне културе:

Јасмина Матовић,Аранђеловац

Филип Трнавац     ,Горњи Милановац

Негосава Павловић,Бајина Башта

Јасмина Манојловић,Београд

Сузана Станковић,Београд

КОЛЕКЦИЈЕ

 ОШ“Петар Петровић Његош“, Београд,ликовни педагог: Љиљана Златковић Стокић

ОШ „ЈОВАН СТЕРИЈА ПОПОВИЋ“Вршац, ликовни педагог: Видосава Мојсин Раушки

ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“,Стара Пазова, ликовни педагог: Ирена Ивовић

ОШ“Радојка Лакић“, Београд, ликовни педагог: Снежана Алексић

ОШ“Дринка Павловић“,Београд, Ликовни педагог: Лола Лукић

 Школа за дизајн, Београд ликовни педагог: Сандра Јаковљевић Милошевић

Школа за дизајн, Београд ликовни педагог:  Драгана Родић

Школа за дизајн, Београд, ликовни педагог: Драган Ристић

Школа за дизајн, Београд, ликовни педагог: Наташа Милановић Томић

Школа за дизајн, Београд, ликовни педагог: Бочина Борис

Школа за дизајн, Београд, ликовни педагог: Ивана Поповић

Школа за дизајн, Београд , ликовни педагог:  Горан Реџепи

 

ПРЕДШКОЛСКЕ УСТАНОВЕ

1.МЕСТО

Јаков Нешовић, 6 год,  Ликовни педагог: Мерима Јовановић, ППУ „Киндергарден“, Београд

2.МЕСТО

Лав Ђурић, 5 год Ликовни педагог:Александра Живковић и Снежана Шљивић, ПУ“Мајски цвет“, Београд

3.МЕСТО

Ленка Жуњанин 6 год, Ликовни педагог: Радмила Недељковић,

„Удружење Центар у боји“, Трстеник

 

РАЗРЕДНА НАСТАВА

1.МЕСТО

Богдан Јовановић 1 разред, Ликовни педагог: Данијела Трајковић, ОШ „Десанка Максимовић“

2.МЕСТО

Бенце Лошонц 4 разред, Ликовни педагог: Емилија Грубанов Мартинек, ОШ“Јован Јовановић Змај“

3.МЕСТО

 Валентина Ждрале 8 година, Ликовни педагог: Ирена Јовановић, ЛР“Ирија.арт“, Београд

 

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

ЦРТЕЖ

1.МЕСТО

Софија Милојевић 8/1, Ликовни педагог: Лола Лукић, ОШ“Дринка Павловић“, Београд

2.МЕСТО

Сара Берић 8 раз, Ликовни педагог: Љубица Рикић, ОШ“Јован Поповић“Сремска Митровица

3.МЕСТО

Анђела Вукас 14 година, Ликовни педагог: Тања Веселиновић, ОШ „Павле Поповић„Вранић, Барајево

 

СЛИКА

1.МЕСТО

Анђела Брaјковски 5/5, Ликовни педагог:Гордана Матић, ОШ „Растко Немањић-Свети Сава“, Нова Пазова

2.МЕСТО

Андреј Тришић 8/1, Ликовни педагог:Синиша Попов, ОШ„23.октобар“, Голубинци

3.МЕСТО

Дуња Лончар 5/1, Ликовни педагог: Ивана Маџаревић, ОШ „Вера Мишчевић„ Белегиш

ГРАФИКА

1.МЕСТО

Роквић Дуња 8 разред, ЛР „Емарт“, Суботица, Ликовни педагог: Емилија Грубанов Мартинек

2.МЕСТО

Пољаковић Лана 8 разред, ЛР „Емарт“, Суботица, Ликовни педагог: Емилија Грубанов Мартинек

3.МЕСТО

Ласло Сара 7 разред, ЛР „Емарт“, Суботица, Ликовни педагог: Емилија Грубанов Мартинек

ФОТОГРАФИЈА

1.МЕСТО

 Никола Црнобрња 5/4 , 11 год, Ликовни педагог: Ивана Маџаревић

ОШ „Растко Немањић-Свети  Сава“, Нова Пазова

2.МЕСТО

Давид Скорупан 8/1, Ликовни педагог: Ивана Керкез, ОШ „Слободан  Савковић“ , Стари Бановци

3.МЕСТО

Давид Давидовић 8/3, Ликовни педагог: Ивана Маџаревић, ОШ „Вера Мишчевић„ Белегиш

 

СКУЛПТУРА

1.МЕСТО

Невена Калањ 5/4, Ликовни педагог: Клаудија Косовац Бреслијев

ОШ „Никола Тесла“Нови Бановци

2.МЕСТО

Вук Кораћ 8/2 ОШ „Симеон Араницки“,Стара Пазова, Ликовни педагог: Златко Хриц

3.МЕСТО

Богдан Мутовић 6/2, ОШ „Бранко Радичевић “,Неготин, Ликовни педагог: Љубиша Благојевић

 

ГИМНАЗИЈЕ

ФОТОГРАФИЈА

1.МЕСТО

Јована Еркић 2/3, Ликовни педагог: Марина Чудов, Прва београдска гимназија

2.МЕСТО

Миа Тешевкић 2/6, 16 год Ликовни педагог: Александра Кутузов Антић

Митровачка  Гимназија, Сремска Митровица

3.МЕСТО

Уна Лајић 3/б, 17 год Ликовни педагог: Александра Кутузов Антић, Митровачка  Гимназија, Сремска Митровица

 

ЦРТЕЖ

1.МЕСТО

Стефана Глумац 2/3, Ликовни педагог Биљана Марковић Крагуљац, Гимназија Врњачка Бања

2.МЕСТО

Сташа Марјановић 1/1  15 год, Ликовни педагог: Филип Трнавац Гимазија Таковски устанак

3.МЕСТО

Лана Гугл 1/1, Ликовни педагог: Марина Чудов, Прва београдска гимназија, Београд

 

СЛИКЕ

1.МЕСТО

Сара Радовановић, 15 год Ликовни педагог: Негосава Павловић, Гимназија „Јосиф Панчић“, Бајина Башта

2.МЕСТО

Ивана Пашић, 1/А, 15 год, Ликовни педагог: Негосава Павловић, Гимназија „Јосиф Панчић“, Бајина Башта

3.МЕСТО

Милена Босанкић 2/7, Ликовни педагог: Гордана Иветић, 13 београдска гимназија

 

СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ШКОЛЕ

ГРАФИКА

1.МЕСТО

Драгана Милошевић А/24 други разред, Ликовни педагог: Јасмина Манојловић, Архитектонска техничка школа

2.МЕСТО

Анђела Вељковић А/26 други разред, Ликовни педагог: Јасмина Манојловић, Архитектонска техничка школа

3.МЕСТО

Јована Јовановић А/26 други разред, Ликовни педагог: Јасмина Манојловић, Архитектонска техничка школа

СЛИКА

1.МЕСТО

Сара Беленцан СТ 2/1, Ликовни педагог: Љиљана Теодоровић Милинковић, Медицинска школа Звездара, Београд

2.МЕСТО

Анђела Салата 3/2, 17 год, Ликовни педагог: Ирена Јовановић Школа за дизајн текстила

3.МЕСТО

Магдалена Фржовић 1/3, 15 год. Ликовни педагог: Ирена Јовановић Школа за дизајн текстила

ДИЗАЈН

1.МЕСТО

Нина Миловановић, 16 год,  Ликовни педагог: Светлана Тошић, Школа за дизајн текстила

2.МЕСТО

Анђела Величковић 3 разред, Ликовни педагог: Светлана Тошић, Школа за дизајн текстила

3.МЕСТО

Ања Матуш 17 год, Ликовни педагог:Марина Богдановић, Школа за дизајн текстила

УМЕТНИЧКЕ ШКОЛЕ

ЦРТЕЖ

1.МЕСТО

Јована Степановић, 18 год- Ликовни педагог Александра Хорват

Школа примењених уметности, Шабац

2.МЕСТО

Теодора Јовановић 1/2, 15 година, Ликовни педагог: Младен Пантелић, Школа примењених уметности, Шабац

3.МЕСТО

Марлена Недељковић, 1 раз, Ликовни педагог:Сандра Јаковљевић Милошевић, Школа за дизајн, Београд

СЛИКЕ

1.МЕСТО

Владислав Влаховић , 15 година, Ликовни педагог: Младен Пантелић Школа примењених уметности, Шабац

2.МЕСТО

Наташа Гвозденац , 15 година, Ликовни педагог: Младен Пантелић, Школа примењених уметности, Шабац

3.МЕСТО

Дејана Шобић , 18 год, Ликовни педагог Александра Хорват

Школа примењених уметности, Шабац

ГРАФИКЕ

1.МЕСТО

Сава Марковић, 17 год, Ликовни педагог: Наташа Јовановић, Школа примењених уметности, Шабац

2.МЕСТО

Андријана Петровић 17 год, Ликовни педагог: Наташа Јовановић, Школа примењених уметности, Шабац

3.МЕСТО

Тара Томић 16 год, Ликовни педагог:Драгана Родић, Школа за дизајн, Београд

ФОТОГРАФИЈЕ

1.МЕСТО

Душан Станојловић 18, Ликовни педагог: Михаило Симовић, Школа примењених уметности, Шабац

2.МЕСТО

Андреја Станковић 1-ид, 15 год, Ликовни педагог: Горан Реџепи, Школа за дизајн, Београд

3.МЕСТО

Ксенија Опанковић 19 год, Михаило Симовић, Школа примењених уметности, Шабац

КАЛИГРАФИЈА

1.МЕСТО

Милица Првуловић 2/3, Ликовни педагог Тања Павловић Панов, Гимназија, Велика Плана

2.МЕСТО

Даница Кузмановић 18  год, Ликовни педагог: Наташа Јовановић, Школа примењених уметности, Шабац

3.МЕСТО

Анђела Ђурић, 18 год, Ликовни педагог: Наташа Јовановић, Школа примењених уметности, Шабац

ПИСМО

1.МЕСТО

Огњена Гагић, 17 год , Ликовни педагог : Драган Ристић Школа за дизајн, Београд

2.МЕСТО

Миња Вићентић, 17, Ликовни педагог : Драган Ристић Школа за дизајн, Београд

3.МЕСТО

Владан Павловић , 17 год, Ликовни педагог : Драган Ристић Школа за дизајн, Београд

СКУЛПТУРА

1.МЕСТО

Тара Томић 18 год, Ликовни педагог: Љиљана Гранић Палфи, Школа за дизајн, Београд

2.МЕСТО

Дивна Михаиловић 18 год, Ликовни педагог:: Петар Ђурић, Школа за дизајн, Београд

3.МЕСТО

Ема Демири, 17 год, Ликовни педагог:Љиљана Гранић Палфи, Школа за дизајн, Београд

ОБЛИКОВАЊЕ ТЕКСТИЛА

1.МЕСТО

Мина Абрамовић 17 год, Ликовни педагог: Мирослава Лазаревић Петровић Школа за дизајн, Београд

2.МЕСТО

Ема Ковачевић 17 год, Ликовни педагог: Зорица Пејчић, Школа за дизајн, Београд

3.МЕСТО

Нађа Винћилов 17 год, Ликовни педагог: Мирослава Лазаревић Петровић ,Школа за дизајн, Београд

ШТАМПА ТЕКСТИЛА

1.МЕСТО

Јана Крушчић 17 год, Ликовни педагог: Милена Ристић, Школа за дизајн, Београд

2.МЕСТО

Анастасија Кликовац 17 год Ликовни педагог: Милена Ристић, Школа за дизајн, Београд

3.МЕСТО

Ема Ковачевић 17 год Ликовни педагог: Милена Ристић, Школа за дизајн, Београд