Смотре

 

Поштоване колеге и драги млади ствараоци,

Захваљујемо вам, у име Удружења, на великом броју послатих радова.
Овогодишњи стручни  жири у саставу: Мирослав Лазовић дипломирани сликар и професор на Факултету примењених уметности, председник жирија,  Ђорђе Аралица дипломирани вајар и Данијела Милосављевић наставник ликовне културе састао се у периоду од 8. до 18. маја 2018. године и донео одлуке о овогодишњим признањима.
Каталог са листом признања и листом свих других изложених радова који су били у ужем избору а који завређују нашу и вашу пажњу ускоро ћете моћи да видите.
Отварање изложбе, која ће трајати до следеће године, и свечана додела признања биће одржани у просторијама Основне школе Скадарлија у суботу 2. јуна са почетком у 13 часова, на адреси Скадарска 26.
Дакле, званично вам представљамо листу признања Републичке смотре ученичког ликовног стваралаштва за школску 2017-2018. годину и честитамо свима!

Останите информисани и пишите о свом раду на нашем сајту.
Срдачан поздрав и срећан наставак рада у следећој школској години!

Потпредседник Удружења ликовних педагога Србије
Здравко Милинковић

Признање за дугогодишње унапређивање наставе ликовне културе

Анета Краљић Димитријевић,Београд

Бранка Мандић,Београд

Милица Ракоњац,Београд

Заслужни ликовни педагози

Лукић Лола,Београд

Признања за успешне колекције

Основна школа „Др Јован Цвијић“, Зрењанин, ликовни педагог: Милица Нађалин

Основна школа „Никола Тесла“, Нови Бановци , ликовни педагог: Клаудија Косовац Бреслиев

Основна школа „Раде Драинац“, Борча, ликовни педагог: Јасмина Перовић

Основна школа „Mилан  Хаџић“, Војка, ликовни педагог: Златко Хриц

Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић (калиграфија)

Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Михаило Симовић (фотографија)

 

Разредна настава

    1. Стефан Калинић 3-1, ,ОШ „Растко Немањић- Свети Сава“, Нова Пазова, ликовни педагог: Наташа Јовановић

Емилија Радивојевић 6 година, Уметничка радионица ОКУД Свети Сава, Нова Пазова, ликовни педагог: Милена Стефановић Пеги

2.Вук Брадоњић,  ОШ „Растко Немањић- Свети Сава“, Нова Пазова, ликовни педагог: Наташа Јовановић

3.Фаркаш Лариса 8 година, ОШ „Петефи  Шандор“,Бечеј,ликовни педагог: Силвија Черњак;

Предметна настава

  1.  Андреа Митровић 8-4, ОШ“Владислав Рибникар“, ликовни педагог: Бранка Мандић                                        Страхиња Крнета 5-1,ОШ „Арчибалд Раис“, Београд, ликовни педагог: Јелена Војновић                                          Дуња Миловановић 8-2,ОШ „Растко Немањић- Свети Сава“, Нова Пазова, ликовни педагог: Гордана Матић        Матеја Станисављевић 8-5,ОШ „Растко Немањић Свети Сава“, Нова Пазова, ликовни педагог: Милена Стефановић Пеги
  2. Ана Станковић и Петра Андрејић 7-2, ОШ „Свети Сава“, Велика Плана, ликовни педагог: Живослав Јовановић    Марко Ајдер 8-2,ОШ“ Слободан Савковић“ ,Стари Бановци, ликовни педагог:Ивана Керкез                            Хелена Јовановић 8-1, OШ „Дринка Павловић“, Београд, ликовни педагог: Лола Лукић
  3.  Петра Вукашиновић 5-3, ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“,Стара Пазова, ликовни педагог:Ирена Ивовић   Сара Росић 7-4, OШ „Дринка Павловић“, Београд, ликовни педагог: Лола Лукић                                                       Лука Пехља 8-7,  ОШ „Растко Немањић Свети Сава“, Нова Пазова, ликовни педагог: Милена Стефановић Пеги

Гимназија

1. Јована Рашевић 3-1, Девета гимназија Михајло Петровић Алас, Београд, ликовни педагог:Милица Ракоњац

2.Софија Радовановић 17 год , Прва београдска гимназија, Београд, ликовни педагог: Марина Чудов

Дијана Трајковић 15 год, Прва београдска гимназија, Београд, ликовни педагог: Марина Чудов

3.Емилија Матић 2-9, Тринаеста београдска гимназија,  ликовни педагог: Гордана Иветић

Уметничке школе

Категорија калиграфија:

  1. Ана Мартиновић,  18 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић
  2. Тијана Стјепановић, 16 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић
  3. Марина Николић, 16 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић                                                                                                                                                                                                                             Категорија графика:                                                                                                                                                                               1.Јована Тодоровић, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић        2. Марија Влајковић, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић       3.Тамара Глишић, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Наташа Јовановић                                                                                                                                                                                                           Категорија фотографија:                                                                                                                                      1.Анастасија Митровић 19 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Михаило Симовић2.Петар Јовановић  18 година, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Михаило Симовић 3.Дуња Поповић 1-2, Школа примењених уметности, Шабац ликовни педагог: Младен Пантелић

Средње стручне школе

  1. Пенчић Јована 1-1, Медицинска школа, Београд, ликовни педагог: Љиљана Теодоровић Милинковић
  2.  Драгослав Маринковић 1-6 , Медицинска школа, Београд, ликовни педагог: Љиљана Теодоровић Милинковић
  3. Јовановић Марија 2-3, Зуботехничка школа, Београд, ликовни педагог: Љиљана Теодоровић Милинковић

Поштоване колеге ликовни педагози и пријатељи дечјег ликовног стваралаштва,

Позивамо вас у име УЛПС-а на свечано отварање изложбе овогодишње Републичог такмичења ученичког ликовног стваралаштва и доделу признања за прва, друга и трећа места, које са радошћу уручујемо нашим младим ствараоцима сваке године.

Отварање изложбе и свечана додела одржаће се у суботу 2. јуна са почетком у 13 часова, у ОШ “Скадарлија” у Скадарској 26. После доделе признања позивамо све заинтересоване педагоге да се остану на разговору о статусу удружења који ће водити председник УЛПС-а Здравко Милинковић.

 

Срдачан поздрав

Потпредседник
Теодора Балабановић

 

Каталози

Смотра 2018

Смотра 2017

Смотра 2016

Смотра 2014

Смотра 2013

Смотра 2010

Смотра 2009

Смотра 2007

Смотра 2006